Eesti hobune Araabias

Eesti hobune Araabias

10. märts 2018 | Selle aasta alguses käis huvitaval võistlusel eesti ristandruun Gunpowder Boy, kelle ema on eesti hobune Sake (registris teadmata põlvnemisega) ja isa on araabia täisvereline Garsas Ox. 30. jaanuaril asus hobune Pariisi poole teele, et lennata Abu Dhabisse, kus toimus 10. veebruaril kutsetega 160 km kestvussõit „President Cup 2018“.

Gunpowder Boyd iseloomustavad suur töötahe ja vintskus. Eelmisel aastal saavutas ta ratsaniku Merilin Kalbrega Põhjamaade Meistrivõistlustel hõbemedali (distants oli 80 km). Kevadel osales Kaia Raidma temaga Eesti Meistrivõistluste 120 km distantsil ja sai kolmanda koha. Suvel saavutati 2. koht Padise Endurance Festivali 120 km distantsil, ja ka harrastajate klassis sai ta ratsaniku Maire Õunmaaga hõbeda. Teadaolevalt oli ta esimene hobune sellisel araabia kõrbevõistlusel, kes kannab eesti hobuse verd.

eesti hobune araabias
Abu Dhabis. Anniki Kreeki pilt
Võistluse ajal esines igasuguseid probleeme. Ringid olid 31 km pikkused ning teisel ringil lagunes hooldetiimi auto kõrbes ära. Seetõttu olid nii ratsanik kui hobune sunnitud edasi võistlema ilma vee ja jahutamiseta. Sooja oli 27 kraadi. Kui jõuti veterinaarkontrolli, siis öeldi seal, et hobusel on longe ja nad võeti rajalt maha. Võistlus oli üldse raske: 270-st osalejast lõpetas vaid 120.

Siiski oli see nii hobusele kui tema tugimeeskonnale väga väärtuslik kogemus. Suvel ootavad neid ees uued võistlused.

Kirjutanud Kristjan Korsten. Allikas: Kaia Raidma

Comments are closed.